Pomysł Tour de Wind narodził się kilka lat temu, a dokładnie w 2016 roku, kiedy to kryzys energetyki wiatrowej z roku 2015 stał się motorem napędowym na stworzenie wydarzenia łączącego ludzi z branży. W 2016 roku sektor energetyki wiatrowej stanął w miejscu poprzez wprowadzenie tzw. „ustawy odległościowej”, która uniemożliwiała budowę farm wiatrowych w odległości mniejszej niż 10 -krotność ich wysokości od zabudowań. Był to moment, w których narodziła się idea zrobienia czegoś co pokaże, że branża wiatrowa nadal istnieje i to w tak licznym gronie. Zamysł rajdu rowerowego, który zrzeszy tak wieloosobową grupę wydął się najlepszym pomysłem. I tak zostało do dziś!

Wydarzenie adresowane jest do specjalistów pracujących w sektorze energetyki wiatrowej: właścicieli, operatorów farm wiatrowych, specjalistów ds. BHP, osób związanych z serwisami i montażem turbin wiatrowych.

Główna część imprezy to przejazd rowerowy, jednak przewidujemy również część wieczorną wydarzenia, podczas której będzie można podsumować cały dzień w doborowym towarzystwie.

Szósta edycja kultowego rajdu rowerowego za nami!